Екснардеп Лозінський, який відсидів за вбивство, переміг на виборах голови ОТГ у Кіровоградській області

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Гонтар Володимир / УНІАН

Колишній нардеп Віктор Лозінський, який відсидів термін за вбивство людини, переміг на виборах голови Підвисоцької об’єднаної територіальної громади в Кіровоградській області.

Цю інформацію BBC підтвердили в місцевій виборчій комісії.

«Лозінський Віктор Олександрович впевнено виграв вибори на посаду керівника Підвисоцької ОТГ Голованівського району Кіровоградської області», — зазначили там.

У комісії підкреслили, що ще не закінчили оформлювати протоколи. Опоненти Лозінського теж вже визнали його перемогу на виборах.

Екснардеп балотувався як самовисуванець, а Підвисоцька ОТГ розташована неподалік місця вбивства, за яке Лозінський просидів кілька років у в’язниці.

Справа Лозінського

20 квітня 2010 року Дніпровський районний суд Києва засудив Лозінського до 15 років позбавлення волі за участь у вбивстві жителя села Грушка Кіровоградської області Валерія Олійника, яке сталося 16 червня 2009 року на території мисливських угідь у Кіровоградській області.

Пізніше термін увʼязнення скоротили до 10 років. 11 червня 2014 року Лозінського через стан здоровʼя випустили з колонії, але потім повернули, оскільки Апеляційний суд Київської області скасував рішення суду про звільнення Лозінського через хворобу.

У 2016 році Лозінському перерахували термін увʼязнення за «законом Савченко», згідно з яким день у СІЗО рахується за два, й він вийшов на свободу. У травні 2019 року Дніпровський районний суд Києва взагалі зняв судимість з Віктора Лозінського.