Міністерство юстиції США і прокурори 11 штатів подали антимонопольний позов проти компанії Google (материнської Alphabet Inc.). Компанію звинувачують у порушенні конкуренції. У позові вказано, що компанія укладала ексклюзивні угоди в обхід законодавства, завдяки яким Google ставав пошуковиком за замовчуванням.
Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на заяву Мінʼюсту.
Мінʼюст вважає, що Google давала багатомільйонні хабарі виробниками мобільних телефонів та інтернет-браузерів, зокрема Safari від Apple, за установку Google як пошукової системи за замовчуванням. Також компанія нібито укладала тіньові контракти, які забороняли попередньо встановлювати пошуковики-конкуренти. Серед претензій вказана й неможливість видалити пошуковик Google.
У компанії звинувачення назвали «хибними». «Люди використовують Google, тому що вони хочуть, а не тому що вони змушені чи не можуть знайти альтернативи. Цей судовий процес ніяк не допоможе споживачам», — заявили в Google.
Розслідування Мінʼюсту щодо Google тривало понад рік. Воно відбувалося на тлі перевірки компаній Amazon, Apple і Facebook.
- Уже понад рік у Конгресі проводять розслідування щодо Amazon, Apple, Facebook і Google. Мета розслідування — визначити, чи зловживали компанії своєю владою і становищем на онлайн-ринку.
- Сторона обвинувачення вважає, що компанії займають дуже велику частку ринку і перешкоджають конкуренції. Їхні опоненти говорять, що якщо IT-гіганти збанкрутують, це матиме катастрофічні наслідки для економіки. Тоді уряду доведеться допомогти компаніям, щоб цьому завадити.
- У середині липня проти Google подали новий позов зі звинуваченнями в таємному зборі інформації на пристроях користувачів.
- Google готувалася до розслідувань багато років і попереджала своїх співробітників про «табу» на певні слова і словосполучення в робочому листуванні.