Генеральний прокурор Аризони Марк Брнович подав до суду на Google, звинувачуючи компанію в тому, що вона незаконно відстежувала розташування користувачів Android навіть коли функції геолокації були відключені вручну.
Про це пише The Verge.
У позові стверджується, що Google продовжувала відстежувати місцерозташування у фоновому режимі для певних функцій, таких як прогноз погоди і веб-пошук, використовуючи свою пошукову систему та браузер Chrome, навіть після того, як користувач відключив геолокацію. У скарзі стверджується, що тільки коли користувач заглибився в системні налаштування Android і відключив відстеження на системному рівні, Google припинила таємно пересилати дані про місце перебування.
Брновіч просить суд стягнути з Google прибуток, отриманий від монетизації цих даних через рекламу. Згідно із законами штату Аризона, на Google можуть накласти штраф у $10 тис. за кожен виявлений випадок прихованого відстеження.
У коментарі виданню представник Google повідомив, що прокурор «неправильно охарактеризував цю функцію». «Ми завжди вбудовували функції конфіденційності в наші продукти і забезпечували надійний контроль даних про місцеперебування. Ми з нетерпінням чекаємо нагоди, щоб виправити ситуацію», — заявив представник Google.
- Розробники телефонних додатків здатні відстежувати, хто з користувачів видаляє їхнє програмне забезпечення, і потім завалювати рекламою. Компанії, які обслуговують такі корпорації як T-Mobile US, Spotify Technology і Yelp, забезпечують клієнтам установку «трекерів». Додатки для пристроїв iOS і Android можуть використовувати ці «трекери», щоб спонукати користувачів перевстановлювати видалені додатки.
- У жовтні 2018 року Високий суд Лондона заблокував спробу порушити масовий судовий позов проти Google. Компанію хотіли звинуватити в тому, що вона незаконно зібрала конфіденційні дані 4 мільйонів користувачів iPhone.