Заступниця глави МЗС Джапарова: Окупанти переселили в Крим уже пів мільйона росіян

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Після незаконної анексії Криму російські окупанти перетворили півострів на військову базу та продовжують цілеспрямовану політику щодо зміни його демографічної структури — вони витісняють українське населення та заміняють його громадянами Росії.

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, повідомляє Укрінформ.

«Будь-яка дія Росії, зокрема, будь-який інфраструктурний проєкт, мають очевидне військове призначення. Навіть ті дороги, які вони збудували у Криму, призначені для посилення їхньої військової присутності. Росія подвоїла таку військову присутність, вони модернізували свій військовий компонент у повітрі, у морі та на суходолі, мають нині шість підводних човнів, чого більш ніж достатньо, щоб контролювати всю акваторію Чорного моря», — наголосила Джапарова.

Заступниця глави МЗС зазначила ще одну особливість поведінки російських окупантів – активну колонізацію півострова, яка відбувається просто зараз.

«Вони витісняють українське населення з Криму. З іншого боку, вони завозять туди російських громадян. Ми маємо різні цифри, але навіть за російською статистикою 100 тисяч з чимось росіян заїхали до Криму, але неофіційна цифра є у п’ять разів вищою. Ми вважаємо, що принаймні пів мільйона російських громадян є вже зараз у Криму, і це, безумовно, є величезною загрозою для національної безпеки України», — наголосила Джапарова.