У Танзанії палають схили найвищої гори африканського континенту — Кіліманджаро, що сягає майже 6 км. У гасінні пожежі задіяні сотні рятувальників, а також студентів і добровольців.
Про це повідомляє Reuters.
Пожежа виникла в неділю в таборі відпочинку на шляху двох туристичних маршрутів. Через сильний вітер згодом вогонь поширився на інші ділянки гори.
Представники Служби національного парку Танзанії, на території якого розташована Кіліманджаро, заявляють, що ситуація майже під контролем.
За словами волонтерів, вітер стих і навряд чи зможе роздмухати вогонь, а тривалість пожежі обумовлена рельєфом гори, що ускладнює гасіння. Прогнозують, що стихійне лихо зупинять до вечора вівторка.
Гора Кіліманджаро належить до «семи вершин» — найвищих гір світу, і займає друге місце після Евересту. Кіліманджаро насправді є вулканом, виверження якого люди жодного разу не бачили. Ця височина щороку збирає понад 50 тисяч туристів.
- У Бразилії цього літа знову горіли дощові ліси, які екологи називають «легенями планети». За даними експертів, ці пожежі — не природне явище, і в підпалах винна діяльність людей, які знищують ліси для звільнення місця під сільське господарство.
- Цього року масштабні лісові пожежі сталися у США — вони були настільки сильними, що дим затягнув небо над штатом Орегон і пофарбував його в багряний колір. Коли дим сягнув Сан-Франциско, люди почали порівнювати нові апокаліптичні краєвиди з фільмами про майбутні екологічні катастрофи та експедиції на Марс.
- Також були пожежі на Луганщині — українська делегація в ОБСЄ навела докази того, що в підпалах винні бойовики «ЛНР». Масштабні пожежі в Луганській області почалися 30 вересня, вогонь зокрема пошкодив КПВВ «Станиця Луганська». До ранку 8 жовтня рятувальники загасили всі осередки пожеж — згоріло понад 20 тисяч гектарів. Унаслідок пожеж загинули 11 людей.