В Україні вперше розробили та змінили стандарт на заходи і засоби для заспокоєння дорожнього руху, зміни набудуть чинності з 1 листопада.
Про це повідомили у пресслужбі «Укравтодору».
«Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху — так званий лежачий поліцейський. Усі інші усталені світові практики інженери-проєктанти застосовували лише на власний страх і ризик. Змінені стандарти дозволять встановлювати розділювальні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери та острівці безпеки. Вони проєктуються під час ремонту або модернізації доріг і вулиць, а також під час будівництва та реконструкції», — йдеться в повідомленні.
Також дорожники зазначили, що вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями, завдяки якому водій підтримуватиме постійну безпечну швидкість, а не змінюватиме її, повсякчас розганяючись і гальмуючи.
В «Укравтодорі» пояснили, що засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, але й для рівномірності транспортних потоків, зокрема там, де автомобільні потоки конфліктують із пішохідними та велосипедними.
Читайте також:
- З 1 червня в Україні запустили систему автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. У Києві та на автомагістралях Київської області в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками вже встановлено 50 відеокамер. Надалі їх поступово встановлюватимуть у всій Україні.
- МВС розробило програму для перевірки й оплати штрафів за порушення ПДР. Такий сервіс зʼявився в «Приват24».
- 13 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності водіїв за водіння в нетверезому стані та перевищення швидкості. За словами глави МВС Арсена Авакова, проєкт посилює відповідальність водіїв за смертельні ДТП, скоєні у стані алкогольного сп’яніння. У фракції «Голос» розкритикували законопроєкт. Нардеп Олександра Устінова зауважила, що проєкт «надзвичайно розширює права поліції» та насправді не підвищує штрафи за пʼяне керування авто.
- Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності ввести максимальну кримінальну відповідальність — можливо, довічне увʼязнення — за водіння в нетверезому стані, що спричинило загибель людей.