Авіакатастрофа Ан-26: курсант Золочевський вижив завдяки «капсулі» з фюзеляжу

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Авіакатастрофа Ан-26: курсант Золочевський вижив завдяки «капсулі» з фюзеляжу

Офіс президента / Telegram

Курсант Вʼячеслав Золочевський вижив під час авіакатастрофи Ан-26, оскільки перебував у своєрідній «капсулі» з фюзеляжу. Про це розповів голова Харківської обласної адміністрації Олексій Кучер, передає Укрінформ.

«Він додатково повідомив, що вцілів, бо знаходився в певній «капсулі» з фюзеляжу, частиною літака прикрило, і тому вогонь не дістав його. Він прийшов до тями і зміг покинути літак, який палав», — розповів Кучер.

За його словами, Золочевського вже допитали слідчі ДБР.

«Слідчі ДБР вже ставили йому питання, певні обставини він згадує [перед падінням], вони викладені в протоколі допиту. Пізніше, я думаю, це стане відомим», — додав глава ОДА.

Лікарі розповідають, що зараз життя Вʼячеслава в безпеці, стан стабільний. За тиждень хлопця можуть виписати з лікарні, після чого ще деякий час він проходитиме реабілітацію.

Нагадаємо, що в авіакатастрофі вижили двоє курсантів — один із них помер у лікарні.

  • Увечері 25 вересня в Харківській області сталась авіакатастрофа — літак Ан-26 Повітряних сил ЗСУ розбився при заході на посадку. Він упав за два кілометри від військового аеродрому.
  • На борту перебували 27 людей: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. В авіакатастрофі вижили лише двоє курсантів: один із них помер уранці наступного дня в лікарні, життю іншого нічого не загрожує.
  • Держава профінансує лікування курсанта, який вижив, та виплатить компенсації сімʼям загиблих. У Міноборони повідомили, що розмір допомоги становитиме 1,5 млн грн.
  • За словами міністра оборони Андрія Тарана, курсанти проводили навчальні польоти, а сам літак до цього здійснив шість злетів та посадок поспіль. Керували літаком не курсанти, а досвідчені пілоти. Під час сьомого польоту командир екіпажу повідомив про проблеми з лівим двигуном і готувався до аварійної посадки, але раптово сталася катастрофа. Імовірно, літак зачепив крилом землю. З-під уламків уже дістали бортові самописці.