Голова ОДА Кучер: Екіпажу Ан-26 дали дозвіл на посадку лише через хвилину після запиту. Хоча тоді вже знали, що він несправний

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Facebook / Антон Геращенко

Екіпажу літака Ан-26, який розбився під Чугуєвом, дали дозвіл на посадку лише через хвилину після запиту. При цьому, було вже відомо, що літак несправний. А через хвилину Ан-26 — розбився.

Про це заявив голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер у Telegram.

За його словами, причина такої довгої реакції пояснюється тим, що в той час на посадку йшов інший борт. «На мою думку, правоохоронні органи мають ретельно відпрацювати саме цю версію, і я наполягаю на цьому. Останнє слово має бути саме за слідством та відповідною комісією», — наголосив Кучер.

У коментарі «Громадському» він заявив, що, на його думку, це наразі одна з ключових версій і акценти слідства мають зміститися саме на ці факти. Кучер каже, що вже звернувся до Держбюро розслідувань і Військової прокуратури, щоб там відпрацювали озвучену ним версію.

Раніше у ДБР розповіли, що розглядають чотири версії авіакатастрофи:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обовʼязків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обовʼязків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

В уряді створили комісію для розслідування авіакатастрофи. Її очолив віцепрем’єр Уруський.

  • Увечері 25 вересня в Харківській області сталась авіакатастрофа — літак Ан-26 Повітряних сил ЗСУ розбився при заході на посадку. Він упав за два кілометри від військового аеродрому.
  • На борту перебували 27 людей: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. В авіакатастрофі вижили лише двоє курсантів: один із них помер уранці наступного дня в лікарні, життю іншого — нічого не загрожує.
  • За словами міністра оборони Андрія Тарана, курсанти проводили навчальні польоти, а сам літак до цього здійснив шість злетів та посадок поспіль. Керували літаком не курсанти, а досвідчені пілоти. Під час сьомого польоту командир екіпажу повідомив про проблеми з лівим двигуном і готувався до аварійної посадки, але раптово сталася катастрофа. Імовірно, літак зачепив крилом землю. З-під уламків вже дістали бортові самописці.
  • Президент Володимир Зеленський оголосив 26 вересня днем жалоби в Україні. Він також пообіцяв, що держава профінансує лікування курсанта, який вижив, та виплатить компенсації сімʼям загиблих. У Міноборони повідомили, що розмір допомоги становитиме 1,5 млн грн.