Президент Росії Володимир Путін закликав США обмінятися взаємними гарантіями невтручання у внутрішні справи один одного, зокрема у вибори. Про це йдеться у заяві на сайті Кремля.
У ній Путін зазначає, що «одним з основних стратегічних викликів сучасності є ризик виникнення масштабної конфронтації в цифровій сфері», а особлива відповідальність лежить на «ключових гравцях у сфері міжнародної інформаційної безпеки».
Тому Росія звертається до США з пропозицією схвалити «комплексну програму практичних заходів із перезавантаження відносин» у цій сфері.
«У взаємоприйнятній формі обмінятися гарантіями невтручання у внутрішні справи один одного, включаючи виборчі процеси, в тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та високотехнологічних методів», — заявив Путін.
При цьому, він не пояснює, про які технології та методи йдеться.
- На 3 листопада у США заплановані президентські вибори.
- У вересні видання The Washington Post повідомило, що Путін і його найближчі помічники, імовірно, керують спецопераціями, які спрямовані проти кандидата у президенти США від Демократичної партії Джо Байдена.
- На початку вересня компанія Facebook видалила мережу облікових записів і сторінок, які повʼязані з російською «фабрикою тролів». Акаунти використовували для розпалення ворожнечі після президентських виборів 2016 року.
- 5 серпня у Сенаті США ухвалили секретну версію останнього, пʼятого тому розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори 2016 року.
- Міністерство національної безпеки США та ФБР на початку цього року розіслали американським штатам меморандум з попередженням, що Росія може втручатися у президентські вибори 2020 року. У документі назвали вісім можливих сценаріїв, зокрема таємне консультування кандидатів.