Міністр Степанов: Зараз в Україні щодня роблять 25—30 тисяч тестів на коронавірус. З них чверть — у приватних лабораторіях

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Міністр Степанов: Зараз в Україні щодня роблять 25—30 тисяч тестів на коронавірус. З них чверть — у приватних лабораторіях

Ezra Acayan / Stringer

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що сьогодні в Україні щодня роблять приблизно 25—30 тисяч тестів на коронавірус.

Про це він заявив в інтерв’ю LIGA.net.

«Кількість тестувань ми збільшили у 150 разів порівняно з квітнем. Система лабораторних центрів була зруйнована, особливо останніми роками її руйнували. Ми у квітні робили 200 тестів на добу. А зараз 25—30 тисяч», — пояснив міністр.

За його словами, у планах — збільшити цей показник до 50 тисяч тестів на добу. Він визнає, що на сьогодні цього недостатньо.

«Виходячи з кількості захворілих на добу — не зовсім [достатньо]. Особливо у великих містах», — підкреслив Степанов.

  • В Україні за минулу добу — 23 вересня — виявили 3 372 нові випадки коронавірусу, одужали 1 788 осіб, померли 52 хворих. Від початку пандемії в Україні коронавірусом заразилися вже 188 106 осіб, померли — 3 757, одужали — 83 458.
  • Кабінет міністрів змінив критерії для встановлення в регіонах «червоної» зони карантину. Рішення про її запровадження спільно ухвалюватимуть державна та регіональна комісії.