Міністр Марченко прокоментував призначення главою Одеської митниці чиновника часів Януковича: «Усі обличчя плюс-мінус однакові»

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що питань до призначення на посаду виконувача обовʼязків голови Одеської митниці Дениса Пудрика, який працював за часів президентства Віктора Януковича і підпадав під люстрацію, з точки зору професійних якостей​, не було.

Про це він сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«По ньому [Пудрику] питань не було до його призначення. Потім з’явилися питання у пресі щодо його статків і так далі. Я думаю, що можете запитати Пудрика. І він пояснить, яким чином він сформував свої статки […] Я не знаю, як би я діяв, знаючи резонанс. Чи, можливо, я перевіряв би на наявні у нього статки, задав би це питання Пудрику? Я, можливо, задав би. Знаєте, задньою думкою можна багато чого подивитися. Але з точки зору професійних якостей до нього питань не було», — сказав Марченко.

Він додав, що міністерство при призначенні на посаду може перевірити на наявність чи на відсутність кримінальних проваджень. «Це для нас може бути причиною не призначати. І ми проводимо співбесіду. І за результатами співбесіди, перевірок і так далі оцінити доброчесність тієї або іншої людини, я вважаю, складно», — сказав міністр.

На твердження журналіста, що Пудрик — не «нове обличчя», Марченко відповів: «На митниці складно з новими обличчями. Усі обличчя на митниці плюс-мінус однакові. Питання: чи вони виконують планові показники?». При цьому, додає він, планові показники митниця виконала, починаючи з травня.

Хто такий Денис Пудрик?

25 серпня стало відомо, що на посаду виконувача обовʼязків голови Одеської митниці призначили Дениса Пудрика. До цього він працював заступником начальника цієї ж митниці.

Кандидат економічних наук, має звання Почесного митника України, нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

Раніше Пудрик працював керівником митних органів у Чернігівській, Бердянській, Львівській, Луганській та Кримській митницях. Також був заступником і першим заступником у Донецькій, Маріупольській, Східній, Кіровоградській митницях.

Очолював Кримську митницю за президентства Віктора Януковича, тому підпадав під люстрацію — його звільнили з посади заступника начальника Кіровоградської митниці. Звільнення він оскаржував у суді.

У січні цього року Кіровоградський міський адмінсуд скасував рішення про його звільнення та поновив на посаді заступника начальника Кіровоградської митниці. За рішенням суду Пудрику мали виплатити понад 677 тисяч гривень компенсації втраченої зарплати.

Від 2019 року до нинішнього призначення був в. о. проректора Національного університету державної фіскальної служби.

За даними журналіста Юрія Бутусова, Пудрик одружений на доньці Сергія Куніцина — екснардепа від «Блоку Петра Порошенка». У березні цього року Куніцин очолив Консультативну раду у справах ветеранів при Офісі президента.

У декларації Пудрика вказано, що родина володіє квартирою в Києві, двома квартирами в Донецьку, дачним будинком і земельною ділянкою під Києвом, двома квартирами в Туреччині, а також квартирою, будинком і земельною ділянкою у Криму.