Поліція відкрила 43 кримінальних провадження через порушення виборчого процесу

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

З початку виборчої кампанії місцевих виборів в Україні, яка стартувала 5 вересня, поліція відкрила 43 кримінальних провадження за фактом порушення виборчого законодавства і процесу.

Як повідомляє Міністерство внутрішніх справ, всього за цей час поліція зареєструвала 438 заяв та повідомлень про порушення, а також склала шість адміністративних протоколів.

Найбільше порушень було в Київській області — пʼять. У Києві та Донецькій області — по чотири. У Херсонській та Вінницькій по три порушення. В інших областях по два і одному.

Найчастішим порушенням був підкуп виборців — відкрито 11 проваджень. Далі йдуть неправдиві дані в реєстрі виборців (9 порушень), хуліганство (9 порушень), підробка документів (3 порушення), легкі тілесні ушкодження та перешкоджання виборчому праву (по 2 порушення).

  • В Україні 5 вересня офіційно стартувала виборча кампанія місцевих виборів, які призначені на 25 жовтня. Висування кандидатів буде проходити з 15 до 24 вересня. 2 жовтня — оприлюднення інформації про реєстрацію кандидатів у депутати. З цього дня кандидат має право на офіційну агітацію. З 15 жовтня — розсилка іменних запрошень виборцям. 24 жовтня — день тиші (заборона на агітацію), а 25-го — самі вибори. Підсумки виборів будуть відомі 6 листопада.
  • Верховна Рада скасувала для кандидатів у депутати на місцевих виборах вимогу надавати довідки про несудимість.