Міністерство охорони здоровʼя оновило протокол лікування пацієнтів із коронавірусом, розширивши схему використання тих чи інших лікарських засобів.
За словами міністра охорони здоровʼя Максима Степанова, з 17 вересня було розширено використання глюкокортикоїдів (стероїдні гормони), а також визначено алгоритм призначення антикоагулянтної терапії (запобігання тромбам).
«Основними змінами протоколу стали внесення, розширення глюкокортикоїдів у використанні, і яким саме чином їх повинні використовувати, визначення алгоритмів призначення антикоагулянтної терапії, доповнення протоколів підходами до протимікробної терапії, вторинної, бактеріальної», — сказав Степанов.
В протокол включили підходи медикаментозної терапії і кисневої підтримки хворих. Також у ньому позначили показання для призначення таких ліків як «Тоцилізумаб» (імунодепресант).
Степанов також підписав наказ оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19. Він передбачає зміни порядку госпіталізації та ПЛР-тестування.
Згідно з оновленими стандартами, людина, яка перебувала на самоізоляції 14 днів і у неї не було симптомів COVID-19, звільняється від ПЛР-тестування. Це стосується як дорослих, так і дітей. Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити тести, якщо у них немає ознак респіраторного захворювання.
ПЛР-тестування повинні тепер проводити тільки тим, хто має симптоми коронавірусу або звертається до лікаря, який вирішить — чи варто відправити бригаду для проведення тесту.
- В Україні станом на ранок 18 вересня виявили 3 228 нових хворих на коронавірус.
- В Україні з 14 вересня протягом двох тижнів буде діяти новий поділ регіонів на зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. Київ потрапив у «помаранчеву» зону.
- Міністерство охорони здоровʼя замовило розробку тест-системи, яка дозволить з одного зразка визначити, на що хвора людина — грип, парагрип чи коронавірус.