Лукашенко вдруге отримав Шнобелівську премію. Цього разу у сфері медичної освіти

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Лукашенко вдруге отримав Шнобелівську премію. Цього разу у сфері медичної освіти

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко отримав Шнобелівську премію у галузі медицини. Про це йдеться на сайті премії.

«Нагорода за медичну освіту присуджується лідерам Бразилії, Великої Британії, Індії, Мексики, Білорусі, США, Туреччини, Росії та Туркменістану за використання пандемії коронавірусу, аби навчити світ, що політики можуть більше впливати на життя та смерть, аніж вчені та лікарі», — сказав засновник премії Марк Абрахамс.

Зазначимо, що під час пандемії коронавірусу Лукашенко не вводив у Білорусі карантин. Він іронізував над «психозом» в Європі і стверджував, що від коронавірусу у Білорусі ніхто не помер і не помре. 11 квітня ВООЗ заявила, що Білорусі потрібно готуватися до найгіршого сценарію — кількість нових заражень там зростає швидше, ніж у будь-якій іншій сусідній державі.

Згідно з даними Університету Гопкінса, станом на ранок 18 вересня у Білорусі 74 987 хворих на коронавірус, 771 людина померла.

Це вже друга Шнобелівська премія Лукашенка. Першу він отримав у 2013 році, коли забороняв публічні аплодисменти — заборону він увів у 2011 році, після того як на акціях протестів білоруської опозиції зʼявилося нововведення — учасники не викрикували гасла, а тільки аплодували.

Ще одну премію отримали білоруські правоохоронні органи за арешт однорукої людини, яка порушила цю заборону.

Шнобелівська (або Ігнобельська) премія — пародія на престижну міжнародну нагороду — Нобелівську премію. Назва премії походить від англійського слова ignoble, тобто негідний. Українською мовою її також іноді називають «Антинобелівська премія» або «Шнобелівська премія». Її вручають за досягнення, які «спочатку викликають сміх, а потім роздуми». Премію заснував Марк Абрагамс і гумористичний журнал Annals of Improbable Research («Аннали неймовірних досліджень»).