У четвер, 17 вересня, відбулася перша зустріч, у форматі відеоконференції, національних координаторів «Люблінського трикутника», створеного міністрами закордонних справ України, Польщі та Литви, під час якої сторони обговорили майбутню зустріч у Києві.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.
Як зазначається, координаторами цього тристороннього механізму співробітництва визначені заступники глав зовнішньополітичних відомств Василь Боднар (Україна), Марцін Пшидач (Польща) і Далюс Чекуоліс (Литва), які окреслили основні напрями діяльності «Люблінського трикутника» та погодилися забезпечувати сталу взаємодію формату на різних робочих рівнях.
Одним із основних завдань «Люблінського трикутника» має стати координація дій трьох держав з ефективної протидії актуальним викликам і загрозам спільній безпеці.
За даними МЗС, серед пріоритетних тем у співпраці ― спільна протидія гібридним загрозам з боку Росії, зокрема у боротьбі з дезінформацією. Окремо зазначили важливість збереження тісної співпраці у рамках міжнародних організацій.
Заступники міністрів домовилися також розпочати тристоронні тематичні консультації на рівні директорів департаментів МЗС трьох країн.
Важливу увагу координатори приділили ситуації в Білорусі та деяких інших країнах регіону.
Василь Боднар поінформував своїх колег про основні цілі Кримської платформи та запросив Польщу і Литву до активної співпраці в рамках платформи, метою якої є деокупація Криму.
- «Люблінський трикутник» — це новий формат співпраці України, Польщі та Литви. Міністри трьох країн домовилися про роботу над проєктами, зокрема для протидії російській дезінформації. Крім того, міністр закордонних справ Кулеба пояснив, що Литва і Польща підтримуватимуть Україну в європейській та євроатлантичній інтеграції.
- 1 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив свого білоруського колегу Володимира Макєя до Києва на зустріч «Люблінського трикутника».
- Україна, Литва та Польща у спільній заяві засудили придушення протестів у Білорусі і закликали владу країни, зокрема Олександра Лукашенка, піти на діалог з народом.