Верховна Рада не визнала вибори в Білорусі та підтримала санкції проти неї

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Гонтар Володимир / УНІАН

Верховна Рада на засіданні 15 вересня ухвалила постанову щодо подій у Білорусі, у якій визнала, що президентські вибори там не були ані вільними, ані чесними. Заяву підтримали 228 народних депутатів.

Окрім цього парламент підтримав запровадження санкцій стосовно причетних до насильства проти протестувальників.

«Верховна Рада приєднується до оцінок Європейського парламенту щодо недемократичного характеру президентських виборів у Білорусі та підтримує запровадження санкцій стосовно осіб, відповідальних за фальсифікації результатів виборів і застосування насильства проти протестувальників», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, що 15 вересня верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель повідомив, що ЄС не визнав результати президентських виборів у Білорусі, а отже не вважає Олександра Лукашенка легітимним президентом країни. Окрім цього він також зазначив, що, на думку ЄС, найкращим виходом із ситуації стануть нові президентські вибори в країні під чітким наглядом ОБСЄ.

Зазначимо, що, за даними ЦВК Білорусі, Олександр Лукашенко набрав 80% голосів, а за даними спостерігачів, правозахисників та активістів — у Лукашенка не більше ніж 10% і перемогла на виборах Світлана Тихановська. Згодом вона виїхала з країни до Литви.

  • У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Люди вимагають перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка.