Відомий американський актор і комік Робін Вільямс, який покінчив життя самогубством у 2014 році, страждав невиліковною хворобою, яку не змогли побачити лікарі. Про це розповідає документальний фільм Robin’s Wish, який вийшов 1 вересня.
Фільм розповідає про творчий шлях Вільямса, який знімався у десятках фільмів, та про останні дні його життя з діагнозом «хвороба Альцгеймера», який виявився помилковим.
За словами близьких актора, які знялися у фільмі, правильний діагноз встановили вже після його смерті. Виявилось, що він хворів на деменцію тілець Леві (ДТЛ), яку часто плутають з іншими формами деменції — хворобою Паркінсона і хворобою Альцгеймера.
«Мій чоловік страждав на смертельну хворобу, про яку не знав. Буквально кожна частина його мозку була під ударом. Він відчував, як його особистість розсипається», — сказала Шнайдер Вільямс, вдова померлого.
ДТЛ виділили в окрему хворобу у 1990-х, коли стало зрозуміло, що багато хворих на хворобу Альцгеймера мають помилковий діагноз. Хворі на ДТЛ страждають від галюцинацій, розпаду особистості, проблем у поведінці, складнощах у розумовій діяльності тощо.
Причина хвороби, яка полягає в аномальному накопиченні білка альфа-синуклеїну в мозку, досі не відома, пише CNN.
Читайте також:
Актор повісився у себе вдома у Каліфорнії 11 серпня 2014 року, оскільки не міг витримати руйнівного впливу хвороби.
Вільямс за кілька десятиліть став відомий своїми яскравими ролями у кіно, стендапами та озвучуванням мультфільмів і відеоігор.
Зокрема, актор грав казкового персонажа Пітера Пена у стрічці «Капітан Гак», коміка, який випадково став президентом США, у фільмі «Людина року», розлученого батька, який зустрічався з дітьми під виглядом гувернантки у «Місіс Даутфайр» та озвучував Джина у мультфільмі «Аладдін».
- Компанія мільярдера та винахідника Ілона Маска успішно імплантувала свиням бездротовий чип для підʼєднання мозку до комп’ютера. За допомогою цієї технології лікуватимуть деменцію, хворобу Альцгеймера та параліч.
- Верховний суд Нідерландів дозволив проводити евтаназію хворим з важкою формою деменції. Таке рішення суд ухвалив у справі лікаря, якого раніше суд нижчої інстанції виправдав за евтаназію у 2016 році жінки з важкою формою хвороби Альцгеймера, яка просила провести процедуру до того, як її стан погіршився.
- Британські науковці виявили зв’язок між COVID-19 та неврологічними захворюваннями, серед яких розлади мозку та центральної нервової системи.