Європейський суд з прав людини (ЄКПЛ) відмовився вживати термінових заходів для захисту храмів Православної церкви України (ПЦУ) в окупованому Криму.
Про це йдеться в пресрелізі суду.
Кримська єпархія УПЦ КП, яка пізніше увійшла до ПЦУ, просила суд застосувати тимчасові заходи, щоб не допустити виселення з Кафедрального собору в Сімферополі, а також не дати росіянам знести каплицю в Євпаторії.
Суд відхилив запити, тому що вони «виходять за рамки застосування статті 39 (тимчасові заходи) регламенту суду» і не тягнуть за собою ризик непоправної шкоди основним правам людини. У суді пояснили, що задовольняють такі запити тільки у виняткових випадках (коли заявник зіткнувся з реальним ризиком).
- Із 2019 року в Криму триває боротьба за кафедральний собор Святих Володимира і Ольги в Сімферополі, де проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, що перейшла до Православної церкви України (ПЦУ). Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало від ПЦУ звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП. У березні 2019 року російська влада в окупованому Криму подала на ПЦУ до суду, щоб забрати собор.
- 23 липня архієпископ Климент повідомив, що російські судові пристави вручили йому постанову про знесення храму ПЦУ в Євпаторії.
- У серпні Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади і ПЦУ почала вимагати нових санкцій проти РФ.