ОАЕ офіційно припинили бойкот Ізраїлю. Країни уклали мирний договір

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Fredrik Öhlander / Unsplash

Правитель Об’єднаних Арабських Еміратів видав офіційний указ про припинення економічного бойкоту Ізраїлю.

Про це пише The Associated Press.

Тобто між країнами тепер дозволена торгівля. В указі зазначається, що громадяни Ізраїлю та ізраїльські компанії тепер можуть вести бізнес в ОАЕ та купувати різні товари.

У понеділок в Абу-Дабі очікують перший комерційний авіарейс з Ізраїлю, який привезе ізраїльських та американських високопосадовців, зокрема і зятя Дональда Трампа Джареда Кушнера, який займається близькосхідним врегулюванням.

ОАЕ стали третьою арабською країною, яка встановила дипломатичні відносини з Ізраїлем. Раніше це зробили Єгипет та Йорданія.

  • Ізраїль і Об’єднані Арабські Емірати 13 серпня домовилися про нормалізацію взаємин і відновлення співпраці в усіх сферах, зокрема встановлення дипломатичних зв’язків. Протягом найближчих тижнів ізраїльські та еміратські делегації зустрічатимуться і підпишуть низку угод про співпрацю.
  • У Палестині не сприйняли та розкритикували мирну угоду між Ізраїлем та Об’єднаними Арабськими Еміратами. Міністр закордонних справ Палестини Ріяд аль-Малікі повідомив, що влада вирішила відкликати свого посла з ОАЕ.