У Палестині розкритикували мирну угоду між Ізраїлем та ОАЕ. Вона відкликає свого посла з Еміратів

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
У Палестині розкритикували мирну угоду між Ізраїлем та ОАЕ. Вона відкликає свого посла з Еміратів

Ahmed Abu Hameeda / Unsplash

У Палестині не сприйняли та розкритикували мирну угоду між Ізраїлем та Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Про це заявив палестинський лідер Махмуд Аббас, пише Deutsche Welle.

«Керівництво палестинців відкидає та засуджує неочікувану тристоронню заяву ОАЕ, Ізраїлю та США», — зазначив радник палестинського лідера Набіл Абу Рудейна.

У заяві Аббаса угоду між Ізраїлем та ОАЕ названо «зрадою Єрусалима, аль-Акси та палестинської справи».

Водночас міністр закордонних справ Палестини Ріяд аль-Малікі повідомив, що влада вирішила відкликати свого посла з ОАЕ.

«За вказівкою президента держави Палестина Махмуда Аббаса палестинський посол у терміновому порядку відкликається з ОАЕ після тристоронньої заяви США, Ізраїлю та Еміратів про нормалізацію взаємин між Ізраїлем та ОАЕ», — пояснив він.

Палестина — частково визнана держава на Близькому Сході. Історично має бути сформована на територіях Західного берега річки Йордан та секторі Гази, а її столицею має бути Східний Єрусалим, однак де-факто цього не існує — сектор Гази контролюється радикальним палестинським угрупованням ХАМАС, а Західний берег річки Йордан поступово захоплюється Ізраїлем. Палестина має статус країни-спостерігача в ООН, а її незалежність визнає 138 держав світу, серед яких і Україна.

  • Ізраїль і Об’єднані Арабські Емірати 13 серпня домовилися про нормалізацію взаємин і відновлення співпраці за всіма галузями, зокрема встановлення дипломатичних зв’язків. Протягом найближчих тижнів ізраїльські та еміратські делегації зустрічатимуться і підпишуть низку угод про співпрацю.
  • Президент Палестини Махмуд Аббас у травні оголосив про рішення розірвати всі угоди з Ізраїлем та США. Причиною стала заява ізраїльської сторони про намір приєднати землі на Західному березі річки Йордан на користь єврейських поселень.