«Крок за кроком»: Зеленський просить у ЄС чіткий план дій для отримання Україною членства

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Прес-служба Офісу Президента України

Президент Володимир Зеленський закликав лідерів ЄС оголосити чіткі умови для вступу України до складу Європейського Союзу.

Про це він розповів в інтерв’ю Euronews, пише пресслужба Офісу президента.

«Я вважаю, що для українців дуже важлива зрозуміла позиція Європи щодо України. І я ставив питання багатьом лідерам Європи: «Ви повинні відповісти українцям, що ви хочете, щоб українці зробили крок за кроком, щоб стати членами ЄС», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що після отримання такого чіткого плану дій одразу стане зрозуміло, що саме має робити Україна і скільки на це піде часу. Водночас Зеленський наголосив, що рішення про вступ до ЄС будуть ухвалювати самі українці.

«Мені здається, нам просто потрібно зробити таку країну, яку дуже хоче Європа. А вирішувати все-таки має Україна», — пояснив президент.

Зеленський також подякував країнам Європи за їхню підтримку та допомогу, зокрема і за санкції проти Росії через її агресію, незважаючи на те, що «не всі країни хочуть бачити Україну в складі ЄС».

  • Президент Володимир Зеленський під час онлайн-саміту між лідерами країн-членів ЄС та «Східного партнерства» заявив, що Україна вимагає повноправного членства в Євросоюзі.
  • 15 травня Європейський парламент проголосував за виділення Україні €1,2 мільярда позики для подолання економічних та соціальних наслідків пандемії коронавірусу.