Міністерство закордонних справ України закликало військових, які влаштували переворот у Малі, звільнити захоплених урядовців.
Про це йдеться у повідомленні МЗС на сторінці у Twitter.
«Україна рішуче засуджує неконституційну зміну влади в Малі через військовий переворот. Військовий переворот не може бути відповіддю на глибоку соціально-економічну кризу в цій африканській країні», — йдеться у заяві.
Також МЗС запропонувало бунтівникам «розпочати діалог» із міжнародними партнерами, зокрема Африканським Союзом, ООН та Економічним співтовариством країн Західної Африки (ЕКОВАС).
- Із червня 2020 року в Малі тривають протести, учасники вимагають відставки президента країни, якого звинувачують у нездатності відновити безпеку і боротися з корупцією.
- 18 серпня в передмісті столиці Малі військові вчинили заколот. Низка країн Західної Африки, а також США і Франція закликали учасників перевороту відмовитися від будь-яких «неконституційних змін». Протести проти Кейти є найгіршою політичною кризою в Малі після перевороту 2012 року. Під час демонстрацій загинули щонайменше 14 людей.
- 19 серпня президент Малі під тиском військових оголосив, що йде у відставку і розпускає парламент.
- Наприкінці липня 2019 року Україна вперше відправила місію миротворців в африканську Республіку Малі. У складі багатопрофільної інтегрованої місії ООН буде поки пʼять українських фахівців.