Білоруські юристи та правозахисники готують звернення до Комітету проти катувань ООН, щоб розповісти про масштаби побиття затриманих під час протестів.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила юристка та адвокат бюро VERDICT Катерина Желтонога.
«Наша мета — використати доступний завдяки Конвенції ООН проти катувань механізм, щоб офіційно повідомити Комітету проти тортур про насильство, яке було у Білорусі, закликати Комітет провести розслідування, щоб потім Комітет міг офіційно рекомендувати владі Білорусі не тільки припинити насильство, а й застосувати до жертв насильства компенсації моральної і фізичної шкоди», — заявила вона.
У зв’язку з цим правозахисники закликають затриманих, хто зазнав катувань в ізоляторах, розповісти про це і заповнити заяву про тортури, яку вони обіцяють передати в ООН.
- У Білорусі з 9 серпня тривають масові протести проти фальсифікацій на виборах. За даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80% голосів, а за даними спостерігачів, правозахисників і активістів — у Лукашенка не більше ніж 10% і перемогла на виборах Світлана Тихановська. Згодом вона виїхала з країни до Литви.
- Силовики застосовують проти людей надмірну силу й багатьох калічать. Загалом затримали близько 7 тисяч людей, є загиблі.
- 16 серпня в Мінську на центральній площі відбувся провладний мітинг на підтримку Лукашенка за участю бюджетників із регіонів. Трохи згодом біля Стели розпочався опозиційний Марш свободи — масштабна акція протесту проти чинної влади, яка зібрала до 200 тисяч людей.