Міністр внутрішніх справ Юрій Караєв зазначив, що його принципова позиція — «не чіпати журналістів, крім випадків, де вони стають між порушниками і силами правопорядку». Про це повідомила речниця відомства Ольга Чемоданова в Telegram-каналі.
Вона заявила, що у більшості випадків журналістів відпускають та не складають на них адміністративний протокол.
Чемоданова зазначила, що МВС взяло на особистий контроль роботу білоруських та іноземних журналістів на «несанкціонованих масових заходах». Також у відомстві порадили журналістам не ризикувати собою на акціях протесту.
Окрім того Караєв повідомив, що через добу після затримання вийшов кореспондент новинного порталу TUT.BY Станіслав Коршунов, а разом з ним і затриманий 10 серпня редактор видання «Наша Ніва» Єгор Мартинович.
У Мінську протягом 11 серпня правоохоронці активно били та затримували журналістів різних ЗМІ. В інші дні такої кількості нападів на працівників медіа не було. Чи не найсильніше постраждали журналісти найбільшого незалежного видання Білорусі TUT.by. Протягом дня у своєму Telegram-каналі вони повідомляли про те, як їхнім журналістам заважали фотографувати, зупиняли автомобілі з операторами, били та забирали флешки з матеріалами.
Також відомо, що міліцейські побили фотокореспондента Associated Press. Видання BBC розповіло, що правоохоронці напали на їхню групу з трьох журналістів.
- У Білорусі після оголошення попередніх офіційних результатів виборів президента, згідно з якими перемогу вже вшосте здобув Олександр Лукашенко, кілька днів тривають масштабні протести.
- За 9 до 11 серпня силовики й ОМОН затримали загалом понад 6 тисяч людей.
- 10 серпня білоруська влада офіційно повідомила про першого загиблого під час протестів.
- 11 серпня Міністерство внутрішніх справ Білорусі підтвердило застосування вогнепальної зброї проти учасників акцій протесту.