Космічний корабель Crew Dragon із двома астронавтами на борту успішно повернувся з МКС на Землю

Автор:
Марина Колесниченко
Дата:
Космічний корабель Crew Dragon із двома астронавтами на борту успішно повернувся з МКС на Землю

Астронавти NASA Роберт Бенкен та Дуглас Герлі стали першими «пасажирами» Crew Dragon.

Official SpaceX Photos / Flickr

Космічний корабель Crew Dragon, створений компанією Ілона Маска SpaceX, повернувся на Землю. Корабель, на борту якого перебували астронавти Дуглас Герлі та Роберт Бенкен, успішно приводнився в Мексиканській затоці.

Посадку транслювало NASA.

Корабель відстикувався від МКС 2 серпня о 02:45 за київським часом. Це перше приводнення, що відбулося з людьми на борту за останні 45 років.

Crew Dragon вирушив до МКС 30 травня. Для SpaceX це був перший пілотований політ у космос, а для США — перший від 2011 року політ на власному кораблі, а не на російських «Союзах».

  • Політ уже ввійшов в історію — вперше приватна космічна компанія використала власну розробку, щоб доставити людей на орбіту. Крім того, SpaceX здійснила перший за девʼять років запуск людей на орбіту з території США.
  • Crew Dragon уже побував у космосі. У березні минулого року він виконав безпілотний політ на орбіту — на його борту був лише манекен на імʼя Ріплі, який успішно повернувся на Землю.
  • На борту Crew Dragon NASA відправило в космос двох найдосвідченіших астронавтів — 49-річного Боба Бенкена і 53-річного Дугласа Герлі. Обидва — колишні військові пілоти-випробувачі. Герлі — морський піхотинець, Бенкен служив у Повітряних силах США. У NASA обидва з 2000 року.