Екіпаж корабля Crew Dragon готується повернутися на Землю з МКС

Автор:
Катя Мещерякова
Дата:
Екіпаж корабля Crew Dragon готується повернутися на Землю з МКС

NASA Kennedy / Flickr

Екіпаж космічного корабля Crew Dragon компанії Ілона Маска SpaceX готується повернутися на Землю 2 серпня.

Як повідомляє NASA, останній метеорологічний прогноз цьому сприяє.

Попередньо, американські астронавти Боб Бенкен і Дуглас Герлі, які вирушили на Міжнародну космічну станцію у травні, мають піднятися на борт Crew Dragon 2 серпня близько 02:00 (за київським часом).

Після польоту вони мають приземлитися на воду в одному із семи гіпотетичних місць посадки в Мексиканській затоці або в Атлантичному океані о 21:42 в неділю.

Водночас, у NASA продовжують стежити за «поведінкою» урагану «Ісая», який наближається до Флориди та оцінювати можливість для посадки корабля в обраному регіоні. Якщо погода зміниться, повернення космонавтів на Землю відкладуть.

NASA обіцяє транслювати повернення астронавтів на Землю.

  • 30 травня компанія SpaceX відправила в космос корабель Crew Dragon. Політ уже увійшов в історію — вперше приватна космічна компанія використала власну розробку, щоб доставити людей на орбіту. Крім того, SpaceX здійснила перший за девʼять років запуск людей на орбіту з території США.
  • Crew Dragon уже побував у космосі. У березні минулого року він виконав безпілотний політ на орбіту — на його борту був лише манекен на імʼя Ріплі, який успішно повернувся на Землю.
  • На борту Crew Dragon NASA відправило в космос двох найдосвідченіших своїх астронавтів — 49-річного Боба Бенкена і 53-річного Дугласа Герлі. Обидва — колишні військові пілоти-випробувачі. Герлі — морський піхотинець, Бенкен служив у Повітряних силах США. У NASA обидва з 2000 року.