РНБО пропонує екстрадицію в Україну бойовиків «Вагнера», яких затримали в Білорусі

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Україна може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками російської «ПВК Вагнера».

Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони Сергій Кривонос у коментарі «5 каналу».

За його словами, він вже звертався з цим питання до Міністерства закордонних справ. Він додав, що екстрадиція «вагнерівців» дала б поштовх до покращення відносин з Білоруссю.

«Чи не розглянути б таку пропозицію, щоб їх нам видали по екстрадиції. Це питання обговорюється, яким чином. Це було б непогано. По-перше, це б посилило нормальні відносини України й Білорусі, дало б поштовх до покращення відносин. І відбило би бажання наших ворогів використовувати територію наших сусідів як плацдарм для дій проти нашої країни», — наголосив Кривонос.

  • Напередодні під Мінськом 29 липня сили спецпідрозділу «Альфа» КДБ і міліції затримали 32 найманців російської «ПВК Вагнера». Місцеві ЗМІ раніше повідомляли, що затримано групу «бойовиків іноземної приватної військової компанії», яка приїхала для «дестабілізації ситуації у країні» під час виборів президента.
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко після повідомлення про затримання бойовиків заявив, що втручання найманців у справи країни було очікуваним.
  • Інформагентство опублікувало всі прізвища і дати народження затриманих. Серед них є найманці, які воювали на Донбасі проти України, а також у Сирії на боці режиму Башара Асада.