СБУ перевірила витік даних з Cloudflare, який використовують для захисту від кібератак. Загрози для державних сайтів немає

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Pixabay

Служба безпеки перевірила масштабний витік даних із сервісу Cloudfare, який використовують для захисту від DDoS та інших кібератак. Загрози для офіційних сайтів державних структур немає.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За даними кіберфахівців, ІР-адреси сайтів є узагальненою базою загальнодоступних даних, тобто оприлюднені доменні імена з ІР-адресами доступні за стандартними запитами DNS.

У СБУ наголошують, що оприлюднення загальнодоступних даних не несе ризиків для роботи сайтів, які обслуговує Cloudflare.

  • Про витік даних з сервісу Cloudflare стало відомо 26 липня. Серед оприлюднених адрес, за даними РНБО, було 45 сайтів із доменом gov.ua (офіційні сайти державних структур) та понад 6,5 тисячі із доменом ua.
  • Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при РНБО навесні зафіксував новий тип DDoS-атак. У червні одна з DDoS-атак нового типу стала найбільшою в історії, досягнувши значення майже 780 Гбіт/сек. Вона спричинила короткострокове (близько 30 хвилин) відключення 15% всього світового інтернету та низки магістральних провайдерів.
  • За тиждень з 6 до 12 травня хакери 18 разів атакували сайти Офісу президента і 7 908 разів намагалися обійти систему захисту ресурсів держорганів.