Зеленський заявив, що очікує «найближчим часом» погодження дати нового «нормандського» саміту. У Росії заперечують

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Зеленський заявив, що очікує «найближчим часом» погодження дати нового «нормандського» саміту. У Росії заперечують

Mikhail Metzel / Contributor

Президент Володимир Зеленський заявив, що «найближчим часом» очікує погодження дати нової зустрічі у «нормандському форматі» в Берліні.

Про це він повідомив на пресконференції після зустрічі із президентом Швейцарії.

«Зараз ми розуміємо, що в принципі у нас є підтвердження з німецької сторони, французької сторони. І є погодження, що РФ теж не проти зустрічатися. Тому що всі розуміють, як важливо для нас зустрічатися у цьому форматі», — сказав Зеленський.

Водночас у Росії вже зазначили, що до зустрічі не готові, тому що для цього немає «відповідного підґрунтя».

  • 3 липня в Берліні відбулась зустріч політичних радників лідерів держав-учасниць «нормандського формату». У складі української делегації був голова Офісу президента Андрій Єрмак і міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
  • Зустріч тривала 11 годин. Єрмак сказав, що ця зустріч на крок наблизила проведення саміту в Берліні. Росія взяла паузу для підготовки відповіді на позицію України, Франції та Німеччини.
  • Водночас представник від РФ Дмитро Козак зазначив, що не може сказати, що під час переговорів відбувся «прорив», але в деяких питаннях справді вдалося досягти певних домовленостей, зокрема щодо чіткого механізму контролю за припиненням вогню на Донбасі.