Провідного єгипетського журналіста заарештували за «фейки». У тюрмі він заразився коронавірусом і помер

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:
Провідного єгипетського журналіста заарештували за «фейки». У тюрмі він заразився коронавірусом і помер

Mohamed Monir / Facebook

У Єгипті за підозрою в поширенні фейкових новин заарештували відомого журналіста Мохамеда Моніра — за місяць у переповненій в’язниці він заразився коронавірусом і помер. У країні переслідують журналістів, які говорять про спалахи інфекції в місцях обмеження волі.

Про це повідомляє Reuters.

Журналіста 15 червня затримали через виступ на катарському телеканалі Аl Jazeera, забороненому чинною владою Єгипту.

Після воєнного перевороту у 2013 році телеканал заборонили, оскільки він надавав платформу для виступів ворогам нової влади, зокрема руху «Братів-мусульман», з якого походив скинутий президент Мохамед Мурсі.

Коли владі стало відомо про виступ 65-річного Моніра на Аl Jazeera, його затримали за підозрою в поширенні фейків, участі в терористичній групі та зловживанні соцмережами.

Політв’язнів у Єгипті можуть утримувати під арештом до двох років — часто у шкідливих умовах і без доступу до медицини.

Літній Монір, у якого був діабет та інші хвороби, заразився у в’язниці коронавірусом. 2 липня його відпустили на лікування до шпиталю в Каїрі, оскільки тюремні медики йому не допомогли. Стан журналіста сильно погіршився і незабаром він помер.

Наразі в Єгипті затримання навіть на короткий термін вважають смертним вироком через переповненість в’язниць, у яких неможливо дотримуватися заходів антикоронавірусної безпеки.

У Єгипті зафіксовано понад 82 тисячі випадків зараження і понад 3,8 тисячі померлих від хвороби. Це найвищі коронавірусні показники серед усіх арабських країн.

Водночас у країні переслідують людей, які порушують питання про спалах коронавірусу у в’язницях. Нещодавно за це заарештували сестру відомого політв’язня Алаа Абд Ель-Фаттаха — офіційно її так само, як і Мохамеда Моніра, підозрюють у поширенні фейків.

  • Президентом Єгипту у 2014 році став Абдель Фаттах Ас-Сісі. Це сталось через рік після відсторонення від влади одного з лідерів ісламістської асоціації «Брати-мусульмани», президента Мухаммеда Мурсі. Президент США Дональд Трамп називав його «улюбленим диктатором».
  • Навесні 2019 року єгиптяни проголосували на референдумі за поправки до Конституції, які гарантують продовження президентських повноважень. Явка виборців під час триденного референдуму становила 44%, і 88% учасників волевиявлення підтримали поправки.
  • Восени того ж року в Єгипті розпочалися протести проти президента Ас-Сісі, якого звинувачували в корупції. Тоді влада заблокувала соцмережі та затримала кілька сотень учасників вуличних виступів.