Суд переніс на серпень розгляд позову Медведчука через книгу про Стуса

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Суд переніс на серпень розгляд позову Медведчука через книгу про Стуса

Дарницький райсуд Києва переніс засідання щодо позову депутата Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані через його книгу «Справа Василя Стуса» на 14 серпня.

Про це повідомила представниця видавництва Vivat Катерина Аврамчук у Facebook.

«Судове засідання через книгу «Справа Василя Стуса» перенесли на 14 серпня. Засідання відбудеться в Дарницькому районному суді Києва о 10:00», — повідомила Аврамчук.

У видавництві подякували за підтримку і наголосили, що «позов Медведчука — це тиск на свободу слова».

У чому справа?

Відповідачами разом з Кіпіані є видавництво Vivat і типографія «Юнісофт». Позов стосується «захисту честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації».

Претензії стосуються дев’яти фраз про Медведчука, які нібито шкодять його честі, гідності та діловій репутації.

Ще влітку 2019 року Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку Кіпіані про Василя Стуса, бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента.

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він провини не визнає.

Дарницький райсуд Києва завершує розгляд справи й невдовзі оголосить рішення. Якщо Медведчук виграє, автору й видавництву заборонять продавати книгу чи викладати її онлайн.

  • У вересні 2019 року в прокат вийшов фільм «Заборонений» про Василя Стуса. Він також повʼязаний зі скандалом з Медведчуком. Актор Геннадій Попенко, який брав участь у зйомках, заявив, що продюсери видалили частину сценарію після «дзвінка згори». Ідеться про сцени суду, в яких фігурував Віктор Медведчук.
  • Після того як справа набула розголосу, знімальна група офіційно заявила, що сцену з Віктором Медведчуком повернуть.