Орієнтовний збиток унаслідок аварії нафтового танкера Delfi поряд з Одесою складає понад $15 204,73 (понад 410 тисяч гривень).
Про це повідомляє «Громадське».
Управління Державної екологічної інспекції повідомило виданню, що остаточний розрахунок можна буде провести лише після завершення операції з підйому судна та після надання судновласником або поліцією інформації про об’єми нафтопродуктів, які були на судні до забруднення та які залишилися після підйому судна.
Винести ж претензії (документ про суму збитків) можна буде після отримання офіційної інформації щодо кількості нафтопродуктів, які потрапили до акваторії і їхнього видалення з Чорного моря.
- 22 листопада сильний шторм зірвав зі стоянки танкер Delfi, після чого він сів на мілину в затоці Одеси. Троє членів екіпажу спочатку відмовлялися покидати судно, але пізніше рятувальники евакуювали їх. Моряків доставили до лікарні, капітан судна постраждав більше за всіх.
- Після того як перекинувся танкер, з нього почало витікати пальне. Тоді в Адміністрації морських портів повідомили, що танкер може пролежати в морі ще не один тиждень через юридичні труднощі з переміщенням судна.
- Пізніше компанія-власник танкера Delfi у листі до генерального прокурора заявила, що підніме й демонтує судно власним коштом.
- 22 червня Держекоінспекція повідомила, що біля Одеси, де стався витік пального з танкера Delfi, нормативи гранично допустимої концентрації нафтопродуктів у воді перевищено в 16,4 раза. При цьому Одеська обласна прокуратура заявила, що дослідження моря біля Delfi показали, що воно не забруднене нафтопродуктами .
- 26 червня Міська рада Одеси закрила частину пляжу «Дельфін» поруч із танкером Delfi. 4 липня президент Володимир Зеленський наказав до кінця липня прибрати танкер.