Державна екологічна інспекція здійснює забір морської води й не фіксує забруднення нафтопродуктами поблизу пляжу, де танкер Delfі сів на мілину.
Про це в ефірі «Громадського Радіо» сказав речник Одеської обласної державної адміністрації Денис Соколов.
«Що стосується Delfi, Держекослужба щодня робить забори води поблизу затонулого танкера. Наразі вода там абсолютно чиста, тобто немає ніяких нафтопродуктів, і зараз ми намагаємось максимально мотивувати судновласника, щоб він нарешті прибрав затонулий танкер з узбережжя», — сказав Соколов.
- 22 листопада сильний шторм зірвав зі стоянки танкер Delfi, після чого він сів на мілину в затоці Одеси. Троє членів екіпажу спочатку відмовлялися покидати судно, але пізніше рятувальники евакуювали їх. Моряків доставили до лікарні, капітан корабля постраждав більше за всіх.
- Після того як перекинувся танкер, з нього почало витікати пальне. Тоді в Адміністрації морських портів повідомили, що танкер може пролежати в морі ще не один тиждень через юридичні труднощі з переміщенням судна.
- Пізніше компанія-власник танкера Delfi у листі до генерального прокурора заявила, що підніме й демонтує судно за свій кошт.
- 22 червня Держекоінспекція повідомила, що біля Одеси, де стався витік пального з танкера Delfi, нормативи гранично допустимої концентрації нафтопродуктів у воді перевищено в 16,4 раза. Пізніше Одеська обласна прокуратура заявила, що дослідження моря біля Delfi показали, що воно не забруднене нафтопродуктами.
- 26 червня Міська рада Одеси закрила частину пляжу «Дельфін» поруч із танкером Delfi.