Німеччина пригрозила Росії санкціями за вбивство чеченського польового командира в Берліні

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас

BMJV / Flickr

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас пригрозив Росії новими санкціями після звинувачень в організації російською владою вбивства в Берліні колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі (Торніке Кавтарашвілі).

Про це пише Deutsche Welle.

«Федеральний уряд залишає за собою право на подальші кроки у цій справі», — заявив міністр. За словами Мааса, російський посол вже запрошений до МЗС Німеччини. Глава зовнішньополітичного відомства назвав ситуацію «дуже серйозною», яка «неодмінно» повинна бути розслідувана в рамках судового процесу.

Убивство Зелімхана Хангошвілі

Наприкінці серпня в Берліні застрелили колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі. За його вбивство затримали росіянина з паспортом на імʼя Вадима Соколова. Але, як стверджується у спільному розслідуванні Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, це вигадане імʼя. За їхніми даними, підозрюваного звуть Вадим Миколайович Красиков і він може бути причетний до замовного вбивства, скоєного в Москві у 2013 році.

Встановити справжнє імʼя «Вадима Соколова» учасники розслідування змогли за допомогою фотографії з архіву Інтерполу. Зображення Вадима Красикова, передане Росією в Інтерпол у 2014 році, більш ніж на 80% збігається зі знімком «Вадима Соколова», який поширили після вбивства Зелімхана Хангошвілі. Щоб знайти схожість, використовували функцію розпізнавання облич у хмарному сервісі Microsoft Azure.

Про Вадима Красикова відомо, що він народився 10 серпня 1965 року в селі Кенестобе Туркестанської області Казахстану. У 1980-х роках його сімʼя переїхала в Бурятію. Потім Красиков разом з дружиною і двома дітьми переїхав до Іркутська. Із 2009 року він жив у Підмосковʼї.