Росія дзеркально відповіла на висилку двох російських дипломатів з Німеччини

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Росія вислала двох німецьких дипломатів у відповідь на аналогічні заходи Німеччини, вжиті 4 грудня. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ РФ.

Зазначається, що в російське МЗС був викликаний посол Німеччини, якому заявили протест у звʼязку з рішенням уряду Німеччини оголосити двох працівників російського посольства в Берліні персонами нон грата.

«Керуючись принципом взаємності та статтею 9 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року, російська сторона в порядку відповіді ухвалила рішення про оголошення persona non grata двох співробітників посольства ФРН в Росії. Їм пропонується залишити територію нашої країни протягом семи діб», — заявили в МЗС.

Уряд Німеччини пояснив висилку російських дипломатів тим, що Росія недостатньо тісно співпрацювала при розслідуванні вбивства в Берліні чеченського командира Зелімхана Хангошвілі.

Вбивство Зелімхана Хангошвілі

Наприкінці серпня в Берліні застрелили колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі. За його вбивство затримали росіянина з паспортом на імʼя Вадима Соколова. Але, як стверджується у спільному розслідуванні Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, це вигадане імʼя. За їхніми даними, підозрюваного звуть Вадим Миколайович Красиков і він може бути причетний до замовного вбивства, скоєного в Москві в 2013 році.

Встановити справжнє імʼя «Вадима Соколова» учасники розслідування змогли за допомогою фотографії з архіву Інтерполу. Зображення Вадима Красикова, передане Росією в Інтерпол у 2014 році, більш ніж на 80% збігається зі знімком «Вадима Соколова», який поширили після вбивства Зелімхана Хангошвілі. Щоб знайти подібність, використовували функцію розпізнавання облич у хмарному сервісі Microsoft Azure.

Про Вадима Красикова відомо, що він народився 10 серпня 1965 року в селі Кенестобе Туркестанської області Казахстану. У 1980-х роках його сімʼя переїхала в Бурятію. Потім Красиков разом із дружиною і двома дітьми переїхав до Іркутська. З 2009 року він жив у Підмосковʼї.