Суд зобовʼязав НАБУ порушити кримінальне провадження проти брата Єрмака

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Суд зобовʼязав НАБУ порушити кримінальне провадження проти брата Єрмака

Денис Ермак / Facebook

Вищий антикорупційний суд зобовʼязав Національне антикорупційне бюро порушити кримінальне провадження проти брата глави Офісу президента Дениса Єрмака.

Про це повідомляється на сторінці ВАКС у Facebook.

Суддя винесла таке рішення за заявою одного з народних депутатів. Зазначається, що «у заяві містилися дані та обставини щодо оприлюднених раніше відеозаписів, на яких один з родичів чиновника Офісу президента здійснював «відбір» кандидатів на різні посади в органи державної влади».

Суд підкреслив, що суддя у своєму рішенні не дає оцінку викладених у скарзі фактів, а лише зобовʼязує правоохоронний орган перевірити ці факти та провести досудове розслідування.

  • 29 березня депутат від «Слуги народу» Гео Лерос оприлюднив у Facebook відео, де брат глави Офісу президента Андрія Єрмака Денис обговорює питання призначення на різні державні посади. На відео з прихованої камери Денис Єрмак говорить про те, як просуваються «потрібні» законопроєкти у Верховній Раді, посади в Київській митниці та компанії «Укрзалізниця». На одному з відео брат голови ОП начебто проводить співбесіду з людиною, яка говорить, що претендує на посаду заступника міністра інфраструктури і хоче керувати компанією «Укрзалізниця». На іншому відео чоловік розповідає, що у нього є «хороша дівчинка, яка хоче очолити Національний комплекс «Експоцентр України».
  • Фігуранти справи про плівки Дениса Єрмака — Дмитро Штанько і Сергій Шумський — звинуватили Андрія Єрмака в корупції та заявили, що він отримував гроші від людей, які сподівалися обійняти державні посади. Обидва Єрмаки звинувачення заперечують.
  • Розслідування щодо плівок почало НАБУ — туди звернулися Лерос, Штанько і Шумський. Також розслідування були в ДБР і СБУ. Пізніше з НАБУ матеріали передали до Нацполіції, а звідти — до СБУ.
  • Адвокати Лероса вимагають повернути справу «плівок Єрмака» до НАБУ.