У Міннеаполісі (США) поліцейські обстріляли знімальну групу Deutsche Welle, яка висвітлювала масові протести через вбивство Джорджа Флойда. Це сталося в ніч на 31 травня, за кілька хвилин до прямого включення журналістів.
Як повідомляє DW, під обстріл потрапили кореспондент Штефан Зімонс і оператор Макс Ферг.
На відео з місця події видно, як після звуку пострілу один з поліцейських опускає рушницю. Потім між поліцейськими і журналістами виникла словесна перепалка. Поліцейські вимагали залишити місце протестів і проігнорували документи журналістів. Також вони погрожували арештом.
Зімонс після інциденту розповів, що поліцейські перебували у стані сильного стресу.
Як повідомляє Associated Press, за два дні протестів поліція і протестувальники понад 60 разів нападали на журналістів. Серед постраждалих — журналісти і репортери CNN, Huffington Post, Associated Press, Los Angeles Times, Minneapolis Star Tribune, 9NEWS, MSNBC та інші.
Напади на журналістів зафіксували в Міннеаполісі, Нью-Йорку, Чикаго, Вашингтоні, окрузі Колумбія, Піттсбургу, Лос-Анджелесі, Філадельфії, Сан-Дієго, Детройті та Денвері.
Протестувальники переважно намагалися відібрати апаратуру у працівників ЗМІ або ж провокували бійку. Поліцейські застосовували кийки, стріляли гумовими кулями, кидали гранати і використовували сльозогінний газ.
- Заворушення і протести в США спалахнули після смерті афроамериканця Джорджа Флойда 25 травня. Він був затриманий поліцейськими, а один з них застосував задушливий прийом коліном. Флойд помер після втрати свідомості, а поліцейські були звільнені (один під вартою).
- Заворушення охопили понад 16 штатів, а в багатьох містах ввели комендантську годину. У Міннеаполісі протестувальники спалили поліцейський відділок.
- У столиці США Вашингтоні та інших містах вивели на вулиці Національну гвардію. Поліція вступає у сутички з демонстрантами біля Білого дому. Американський президент вже поклав відповідальність за радикалізацію «расових» протестів на членів антифашистського руху (ANTIFA).