Volkswagen програв чергову справу через «дизельгейт». Компенсацію отримає власник уживаного мінівена

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Volkswagen програв чергову справу через «дизельгейт». Компенсацію отримає власник уживаного мінівена

Tandem X Visuals / Unsplash

Автоконцерн Volkswagen програв чергову судову справу в рамках скандалу, повʼязаного з заниженням компанією даних про шкідливі викиди її автомобілів.

Про це пише The Guardian.

Житель Гамбурга подав позов після придбання уживаного мінівена Volkswagen Sharan. Тепер суд присудив Volkswagen викупити автомобіль, а також заплатити власнику понад €28 тисяч компенсації.

«Дизельгейтний» скандал

Скандал із концерном Volkswagen розпочався у вересні 2015 року, коли зʼясувалося, що понад 11 мільйонів дизельних авто в усьому світі були оснащені програмним забезпеченням, яке під час проведення тестів у десятки разів занижувало показники кількості шкідливих газів, зокрема, оксидів азоту, що викидаються в повітря. При тестуванні за профілем європейського циклу руху NEDC (The New European Driving Cycle) Volkswagen визнала факт заниження рівня викидів при продажу автомобілів у США та Європі.

Виявилося, що програми для фейкових даних були встановлені на автомобілях з дизельними двигунами TDI (Turbocharged Direct Injection) серій EA 188, 189 та 288, вироблених у 2008—2015 роках, зокрема на моделях Golf (6 покоління), Passat (7 покоління), Tiguan, Jetta, Beetle і Audi A3.

Перевищення норм викидів для цих автомобілів виявила дослідницька група з Університету Західної Вірджинії, яка вимірювала склад вихлопних газів під час водіння BMW X5, VW Jetta і VW Passat. Скандал вже обійшовся компанії у €30 млрд.