У Харкові виявили завізний випадок малярії

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

У Харкові зареєстрували завізний випадок малярії — 22-річний студент приїхав в Україну 3 вересня 2019 року, а перші симптоми у нього зʼявились 9 травня 2020 року. Про це повідомляє Центр громадського здоровʼя.

Тоді студент відчув слабкість, біль у горлі, температура тіла підвищилася до 37 °С. Лише через 6 днів, 15 травня, студент вперше звернувся до лікаря-терапевта.

Під час лабораторного дослідження у чоловіка виявили збудники малярії P.vivax і P.оvale [збудники малярії такого типу можуть жити в організмі людини безсимптомно до трьох років]. 16 травня молодого чоловіка госпіталізували з діагнозом «малярія».

Малярія — інфекційне захворювання, що передається людині при укусах самками «малярійних» комарів. Щороку від цієї хвороби помирають понад 400 тисяч осіб, більшість з яких — діти у віці до 5 років. Симптоми малярії: лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, слабкість. Вони можуть проявлятися слабо, що ускладнює виявлення малярії. Також малярія супроводжується збільшенням розмірів селезінки і печінки та анемією.

  • Трамп для профілактики коронавірусу приймає препарат від малярії. Медики вважають, що це шкодить серцю, печінці та глузду.
  • Учені виявили мікроорганізм, який захищає москітів від малярії.