Кличко вимагає від СБУ доказів корупції свого заступника або вибачень

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Мер Києва, голова Київміськдержадміністрації Віталій Кличко на своєму щоденному брифінгу звернувся до правоохоронців з вимогою надати докази корупції його першого заступника Миколи Поворозника. В іншому випадку від вимагає вибачень від СБУ.

«Досі Миколу Поворозника не викликали на допит ні як свідка, ні як обвинуваченого [...]. Я вимагаю офіційної інформації про нібито факти, які були оприлюднені, або вибачень перед Поворозником [...]. Винен — має відповідати за законом, не винен — навіщо тоді хтось намагається дискредитувати міську владу», — сказав Кличко.

Він нагадав, що поки жоден правоохоронний орган не оприлюднив інформацію у справі Поворозника.

Про що йдеться?

14 квітня СБУ провела обшуки в КМДА й у Поворозника. Як повідомили «Бабелю» джерела в КМДА та в правоохоронних органах, Поворознику закидають вимагання хабара розміром $125 тисяч через посередника у представника компанії-забудовника за вплив на рішення щодо погодження містобудівних умов і обмежень (МУО).

За інформацією джерел, СБУ затримала посередника, у якого знайшла частину суми. У Поворозника грошей не знайшли. У нього вилучили документи про обʼєкт забудовника, які повинні були передати чиновникам КМДА для вирішення питання про видачу МУО.

Сам Поворозник стверджує, що хабарів ніколи не брав і не вів «будь-яких розмов про неправомірну вигоду». «Ніколи не брав хабарів, бо це суперечить моїм життєвим і професійним поглядам та принципам», — написав він у Facebook.

Поворозник повідомив, що йому не оголошували підозру, а на допит 17 квітня викликали як свідка. Він заявив, що готовий співпрацювати з правоохоронними органами та вимагатиме публічного розгляду справи.