Заступник Кличка Поворозник просить відсторонити його від посади на час слідства

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник звернувся до мера Києва Віталія Кличка із проханням відсторонити його від виконання обовʼязків на час проведення слідства. Про це він повідомив у Facebook.

«Щоб не було думок, що якимось чином можу впливати на слідство, я прийняв рішення і звернувся до міського голови з проханням відсторонити мене від виконання обовʼязків першого заступника голови КМДА на час проведення слідства», — написав Поворозник.

Він додав, що запланований на пʼятницю, 17 квітня, допит не відбувся.

Про що йдеться?

14 квітня СБУ провела обшуки в КМДА й у Поворозника. Як повідомили «Бабелю» джерела в КМДА та в правоохоронних органах, Поворознику закидають вимагання хабара розміром $125 тисяч через посередника у представника компанії-забудовника за вплив на рішення щодо погодження містобудівних умов і обмежень (МУО).

За інформацією джерел, СБУ затримала посередника, у якого знайшла частину суми. У Поворозника грошей не знайшли. У нього вилучили документи про обʼєкт забудовника, які повинні були передати чиновникам КМДА для вирішення питання про видачу МУО.

Сам Поворозник стверджує, що хабарів ніколи не брав і не вів «будь-яких розмов про неправомірну вигоду». «Ніколи не брав хабарів, бо це суперечить моїм життєвим і професійним поглядам та принципам», — написав він у Facebook.

Поворозник повідомив, що йому не оголошували підозру, а на допит 17 квітня викликали як свідка. Він заявив, що готовий працювати з правоохоронними органами і вимагатиме публічного розгляду справи.