Провідний британський епідеміолог Ніл Фергюсон, за чиєю порадою прем’єр-міністр Британії ввів жорсткіші обмеження через коронавірус, покинув посаду урядового радника після того, як порушив власні ж рекомендації соціального дистанціювання. Про це повідомляє BBC.
Фергюсон прийняв рішення після того, як напередодні видання Daily Telegraph повідомило, що він попри карантинні правила зустрічався з «заміжньою коханкою» у своєму будинку.
Фергюсон визнав, що припустився помилки: «Я погоджуюся, що помилився. Шкодую про будь-який зрив постійної необхідності у соціальному дистанціюванні».
Вчений розповів, що перехворів на коронавірус, тому вирішив, що має імунітет.
Фергюсон відомий як один з авторів математичного моделювання розвитку пандемії коронавірусу. Він виступав за суворе дистанціювання між людьми, щоб зменшити поширення коронавірусу.
Під його керівництвом група епідеміологів з Імперського коледжу в Лондоні змоделювала, що мʼякі обмежувальні заходи можуть привести до смерті 250 тисяч людей від коронавірусу. Після цього, 23 березня, премʼєр-міністр Борис Джонсон ввів карантинні обмеження. Згідно з ними, партнерам, які не живуть разом, не дозволялося зустрічатися.
- У Великій Британії загальна кількість жертв коронавірусу перевищила 32 тисячі — це найвищий офіційний показник в Європі. Про це свідчать дані Управління національної статистики (ONS).
- Кількість виявлених випадків інфікування коронавірусом у Великій Британії перевищила кількість хворих у Франції та наблизилася до Італії.
- Премʼєр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що країна пройшла пік спалаху.
- 23 квітня в Оксфордському університеті почали тестувати на людях імовірну вакцину від коронавірусу.
Читайте також:
- Вакцину від коронавірусу створять щонайшвидше за півтора року, або й ніколи. Тоді доведеться звикати до роботи з дому та інших обмежень — переказуємо матеріал CNN
- Швеція переживає пандемію без карантину: у країні відкриті бари, ресторани та дитячі садочки. Влада називає стратегію «успішною». Що про це каже статистика