Настрої бізнесу стрімко погіршуються на тлі карантину — Індекс очікувань ділової активності у квітні рекордного знизився і становив 29,9 проти 45,8 у березні. Найгірші показники — у сфері послуг.
Про це повідомляє Національний банк України.
За даними опитування, яке проходило 6—24 квітня, зниження ІОДА відбулось через суттєве погіршення очікувань підприємств усіх напрямків. Респонденти опитування очікують на масові скорочення, найбільші — у сфері будівництва. Загалом НБУ опитало 183 підприємства.
Найменш невдоволені перспективами торгові підприємства. Вони прогнозують, що обсяги товарообороту і закупівлі будуть меншими, але не очікують зниження цін на товари.
Ділові настрої в промисловості песимістичні. Найгірші оцінки у промислових підприємств щодо обсягів виробництва та замовлень, зокрема на експорт. Також очікується серйозне скорочення працівників. При цьому підприємства розраховують, що зможуть продати залишки готової продукції.
У будівництві очікування ще гірші — підприємства прогнозують зниження обсягів виробництва та закупівель сировини, матеріалів і послуг підрядників.
Найнижчі очікування — у підприємств зі сфери послуг. Бізнесмени вважають, що обсяг послуг і нові замовлення зменшаться, ціни не зростатимуть. Прогнозують скорочення персоналу.
- Згідно зі звітом НБУ, через карантин і скорочення глобального попиту економіка України в другому кварталі 2020 року впаде на 11%.
- Fitch погіршило прогноз кредитного рейтингу України. Економіка впаде на 6,5%.
- Міністерство економіки оприлюднило консенсус-прогноз на 2020—2021 роки про стан української економіки на період пандемії та після неї. За прогнозами, у 2020 році падіння ВВП України становитиме 4,2% — замість зростання на 3,2%, як очікували в жовтні 2019 року. Інфляція прискориться з 6,3 до 7%.
- Міжнародний валютний фонд прогнозує спад ВВП України в поточному році на 7,7%. МВФ прогнозує, що зростання ВВП України в 2021 році становитиме 3,6%. Крім того, згідно зі звітом, зростання цін в Україні за підсумками цього року сягне 4,5%, а в наступному — 7,2%.