Згідно з Інфляційним звітом Національного банку, через карантин і скорочення глобального попиту ВВП України в другому кварталі 2020 року впаде на 11%.
Зменшення ділової активності, зниження споживання послуг і втрата роботи населенням уже вплинули на спад економічного зростання, а скорочення глобального попиту вразило експортні можливості країни.
Нацбанк вважає, що зростання економіки почнеться після зняття карантинних заходів. «Збільшення урядом бюджетних витрат на подолання кризи та заходи НБУ щодо підтримки позичальників і кредитування бізнесу дозволять зменшити негативний вплив пандемії на економіку», — заявили в НБУ.
Рівень безробіття в другому кварталі виросте до близько 12%. За оцінкою НБУ, показник ґрунтується на результатах соцопитувань щодо кількості людей, які втратили роботу, та спаді реального ВВП.
Нацбанк очікує, що рівень безробіття поступово повернеться до докризових 8—9% на початку 2021 року, а зарплати знову будуть рости. На це вплине запуск бізнесу і підприємств, які зупинили діяльність на тлі пандемії.
Рівень споживання послуг повністю відновитися, а приватне споживання в 2021-му та наступному році буде рости на 5—7%.
За прогнозами Нацбанку, загалом українська економіка скоротиться на 5% у 2020 році, але відновить зростання в 2021 році на рівні 4%.
- Fitch погіршила прогноз кредитного рейтингу України. Економіка впаде на 6,5%.
- Міністерство економіки оприлюднило консенсус-прогноз на 2020—2021 рік про стан української економіки на період пандемії та після неї. За прогнозами, в 2020 році падіння ВВП України становитиме 4,2% — замість зростання на 3,2%, як очікували в жовтні 2019 року. Інфляція прискориться з 6,3% до 7% (у розрахунку грудень до грудня).
- Міжнародний валютний фонд прогнозує спад ВВП України в поточному році на 7,7%. МВФ прогнозує, що зростання ВВП України в 2021 році складе 3,6%. Крім того, згідно зі звітом, зростання цін в Україні за підсумками цього року складе 4,5%, а в наступному — 7,2%.