Британському парламенту та уряду заборонили використовувати Zoom

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Депутатам парламенту й членам уряду Великої Британії заборонили використовувати додаток для відеоконференцій Zoom.

Про це пише The Guardian.

Таке розпорядження чиновники отримали від співробітників розвідувальних спецслужб. За їхніми словами, сервіс вразливий, а конференції можуть прослуховувати спецслужби Китаю. Зазначається, що попередження розіслали після того, як члени уряду використовували Zoom для проведення засідання в кінці березня, на якому ухвалювалися рішення про запровадження карантину в країні.

Джерело видання в британському парламенті повідомило, що спецслужби звернули особливу увагу на неприпустимість використання Zoom для обговорення питань, які можуть «шкодити інтересам Китаю».

Раніше зʼясувалося, що Zoom відправляє дані через сервери в Китаї й використовує тамтешніх розробників. Додаток звинувачували також в передачі особистих даних користувачів стороннім компаніям, у тому числі Facebook.

  • Тисячі записів відеодзвінків Zoom потрапили у відкритий доступ. Також відомо, що в інтернеті продають дві уразливості Zoom, з допомогою яких можна шпигувати за користувачами.
  • Компанії Google і SpaceX заборонили своїм співробітникам користуватися Zoom, тому що додаток не гарантує безпеку і конфіденційність.
  • 22 квітня Zoom випустив оновлення. Воно повинно розвʼязувати проблеми з безпекою, на яку надходили численні скарги.