У Чорнобильській зоні відчуження в результаті десятиденної пожежі було знищено 30% туристичних локацій.
Про це в ефірі hromadske заявив член громадської ради у Держагентстві з управління зоною відчуження та директор агентства «Чорнобиль тур» Ярослав Ємельяненко.
За його словами, близько третини локацій втрачені повністю і відновленню не підлягають. Серед них старі радянські бази відпочинку, покинуті села та деякі металеві локації.
«Частину локацій, імовірно, будемо якось намагатись відтворити, можливо навіть із використанням сучасних технологій, як доповнена реальність. Тому що ми маємо показати людям, які приїздять, принаймні, що тут було», — сказав Ємельяненко.
Він додав, що пожежа не торкнула основні обʼєкти, як-от Чорнобиль, Чорнобиль-2, радіолокаційну станцію «Дуга» і Припʼять.
- Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження розпочалася 4 квітня. Пізніше вона охопила території чотирьох лісництв і дійшла до закритих обʼєктів зони, як-от Чорнобиль-2 і покинута радянська радіолокаційна станція «Дуга».
- 6 квітня поліція затримала причетного до пожежі в Чорнобильській зоні чоловіка. Затриманий зізнався, що поблизу покинутої місцевої ферми заради забави у кількох місцях підпалив траву. 8 квітня йому повідомили про підозру. Чоловікові загрожує до 5 років вʼязниці.
- 13 квітня пожежу загасили в Котовському лісництві, однак вона почала наближатися до ЧАЕС. Пізніше Кабінет міністрів виділив додаткові 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації.
- 14 квітня пожежу вдалося загасити. Потрібно ще кілька днів, щоб зупинити тління.