Пожежу в Чорнобильській зоні вдалося загасити після 10 діб з моменту загоряння. Про це заявив в. о. глави Держекоінспекції Єгор Фірсов у Facebook.
Він наголосив, що рівень радіаційного фону в нормі, його постійно вимірюють.
«Пожежу вдалося загасити, дуже допоміг дощ. Вогнеборцям, які 10 діб боролися з пожежею, треба сказати велике дякую», — наголосив Фірсов.
Голова ДСНС Микола Чечоткін повідомив президенту Володимиру Зеленському, що потрібно ще кілька днів, щоб загасити тління, яке залишилося після пожежі в зоні відчуження та навколо неї. На запитання Зеленського, коли саме зупиниться горіння, Чечоткін відповів, що пожежі вже немає.
«Загалом учора [13 квітня] пожежна авіація здійснила 227 вильотів, було використано 500 тонн води. Радіаційний фон у зоні відчуження зберігається в нормі й не підвищується», — повідомив Чечоткін.
Одночасно з гасінням пожежі ДСНС не допустила перекидання вогню на військові склади боєприпасів, об’єкти «Укриття», «Вектор», розподільчу електростанцію ЧАЕС та сховище з радіоактивними відходами.
У Нацполіції повідомили, що напередодні поблизу двох осередків пожежі затримали паліїв, проводяться слідчі дії. Одного з них підозрюють у підпалі близько семи гектарів сухостою.
Станом на 10:00 14 квітня у Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що в Чорнобильській зоні відкритого вогню немає. Спостерігається тільки незначне тління лісової підстилки окремими осередками.
Всього до гасіння пожеж у Чорнобильській зоні залучили пів тисячі рятувальників та 110 одиниць техніки.
- Пожежа у зоні відчуження почалася 4 квітня: о 13:22 надійшла інформація, що поблизу селища Володимирівка горить ліс. Уже 5 квітня в Держекоінспекції заявили, що горить понад 100 га лісу.
- Раніше у Державній службі з надзвичайних ситуацій запевняли, що масштабна пожежа в Чорнобильській зоні відчуження не несла загрози сховищам радіоактивних відходів Чорнобильської атомної електростанції.
- Кабінет міністрів виділив додаткові 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій.