У МОЗ уточнили, кого з хворих на коронавірус госпіталізовуватимуть

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

У Міністерстві охорони здоров’я оновили алгоритми надання стаціонарного лікування пацієнтам з коронавірусом.

Згідно з оновленими стандартами стаціонарне лікування має обовʼязково надаватися:

  • хворим з підозрою/підтвердженим коронавірусом у середньому й тяжкому стані, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності;
  • пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які належать до групи ризику розвитку ускладнень.

До групи ризику відносяться пацієнти з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, декомпенсованим цукровим діабетом, з імуносупресивними станами, тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем, нирковою недостатністю, аутоімунними захворюваннями, тяжкими алергічними хворобами, цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації, онкологічними захворюваннями.

Таким чином, пацієнтів у легкій формі, які не належать до груп ризику, госпіталізувати не будуть.

Також у МОЗ повідомили, що після прибуття пацієнта до лікарні проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю ТГРС, повʼязаного з коронавірусом.

Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Всім пацієнтам з коронавірусом, які перебувають на стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.

Вагітні жінки з підозрою на коронавірус мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, а уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.