Міністр економіки Петрашко задекларував майно, яке в нього знайшли журналісти

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Новопризначений міністр економічного розвитку Ігор Петрашко вніс до власної декларації майно, яке у нього знайшли журналісти. Такі дані відображені в Єдиному реєстрі електронних декларацій.

У виправленій декларації міністр зазначив котедж під Києвом у селі Романків у закритому містечку «Сонячна долина», площею в 409 кв. м та 15 соток землі, якими володіє його дружина Світлана.

Також Петрашко вніс до декларації відомості про квартиру в Росії. Журналісти проєкту «Радіо Свобода» «Схеми: Корупція в деталях» зʼясували, що його дружина володіє третиною квартири на 109 кв. м у Донському районі Москви (разом із матір’ю і братом), орієнтовною вартістю $200 тис.

Міністр також задекларував позашляховики Suzuki Vitara S (2016 року випуску), Land Rover Range Rover Sport (2017 року випуску) та ще одну автівку — Mitsubishi Outlander 2006 року випуску.

В уточненій декларації Петрашко згадав про київську квартиру, житловий будинок у Львові (у якому має частку 50%), гараж у Львівській області та паркомісце у Києві. Крім того, він вказав свій наручний годинник Vacheron Constantin і низку ювелірних виробів Chopard, що належать його дружині.

Згідно з оновленою декларацією, міністр з дружиною мають на рахунках у банках сумарно майже $825 тис. і понад мільйон гривень. Задекларував він і готівкові кошти – у розмірі $990 тис. і понад 2,6 млн гривень.

Хто такий Ігор Петрашко?

Петрашко закінчив Львівський національний політехнічний університет і має ступінь бакалавра бізнес-адміністрування. У 2001 році він отримав диплом MBA бізнес-школи при університеті Вандербільта (США).

Петрашко працював у київському представництві компанії Ernst&Young, в інвестиційній компанії «Трійка Діалог Україна» і був головою Департаменту корпоративного бізнесу в Сбербанку Росії. З квітня 2013 року він працює в агрохолдингу Ukrlandfarming.

Ukrlandfarming належить бізнесмену Олегу Бахматюку. У листопаді 2019 року Національне антикорупційне бюро оголосило Бахматюка в розшук через підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку, виділеного VAB Банку, який теж належав бізнесмену.