Мер Києва Віталій Кличко заявив, що з новим головою Офісу президента Андрієм Єрмаком у нього робоче і конструктивне спілкування, на відміну від комунікації з минулим головою ОП Андрієм Богданом. В інтервʼю «Бабелю» мер столиці розповів, що знайшов спільну мову з новим керівником ОП — своїм давнім знайомим.
За словами Кличка, зараз з питань столиці він говорить зі владою напряму, а не через народного депутата Олександра Ткаченка та забудовника Андрія Вавриша, як раніше заявляв мер.
«Я спілкуюся з Єрмаком і з [Сергієм] Трофімовим. Ткаченко і Вавриш були неформальними кураторами, «смотрящими», як кажуть. А Єрмак — офіційна особа. Ми знайомі багато років. Він зателефонував мені по «соткє» — закритому зв’язку, і я його спочатку не впізнав. Потім ми зустрілися. Зараз спілкування робоче, конструктивне», — сказав мер Києва.
Конфлікт з Богданом Кличко назвав боротьбою за владу з боку деяких осіб і спробою рейдерського захоплення Києва. За його словами, з Офісом президента він не конфліктував.
«Я тому і звернувся до суду, бо подання ОП [підписане ексголовою Офісу президента Андрієм Богданом] про зняття Кличка з посади голови КМДА — це порушення законів і Конституції. У Конституції прописано, що обраний киянами мер повинен бути головою КМДА і мати всі важелі впливу, щоб реалізувати свою передвиборчу програму. Інакше це можна порівняти з ситуацією, коли на кораблі два капітани. До того ж Богдан не мав права підписувати це подання», — пояснив він.
Кличко також прокоментував слова Єрмака про те, що світова популярність мера як боксера може принести «багато користі Україні», зокрема у спілкуванні з американськими партнерами. Він запевняє, що це не просто похвала з боку Єрмака, а обʼєктивне судження.
«Він говорить обʼєктивно — не так багато людей можуть зайти до будь-якого європейського чи американського політика. Я ж спілкуюся з ними не тільки як мер, але й виконую представницьку функцію, відстоюючи інтереси України. Мій так званий селебріті статус працює на користь країни. Жодна інша людина не має таких можливостей і контактів, щоб залучити інвестиції», — пояснив Кличко.
- 24 липня голова Офісу президента Андрій Богдан попросив Кабінет міністрів внести подання про звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. На це Віталій Кличко заявив, що у разі своєї відставки з посади голови Київської міської державної адміністрації звертатиметься до суду за розʼясненнями щодо зміни столичної влади.
- Пізніше голова ОП Богдан сказав, що Кличко зізнався в наявності «смотрящих» у Київській міськраді. Також Богдан заявив, що один з таких «смотрящих» нібито пропонував йому хабар. У відповідь Кличко звернувся до НАБУ з проханням розслідувати заяву про спробу підкупу Богдана.
- 4 вересня Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення Кличка з посади голови КМДА. 30 вересня Кличко подав позови проти Богдана та Кабміну через рішення про його звільнення.
- Пізніше Кличко заявив, що Богдан, його партнер Андрій Вавриш і Ткаченко пропонують депутатам Київради «політичні дивіденди» в обмін на саботаж роботи органу.
- 11 лютого Богдан був звільнений з посади указом президента. Його місце посів Єрмак.